پروژه های معماری

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی 29

براساس معنی مندرج در لغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از: «هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه. با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل‌مان فکر می‌کنیم، نقش یک دکوراتور داخلی را بر عهده می‌گیریم. با این‌همه، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنرها، دارای سبک و ریزه‌کاری‌های متفاوتی است که براساس سلیقه‌ها و نیازهای دوران، دستخوش تغییر می‌شوند.

جامعه طراحان داخلی امریکا(ASID) طراح داخلی را چنین تعریف می کند: ” متخصصی برای طراحی فضاهای داخلی، با عملکرد و کارایی بالا که تخصص خود را از طریق آموزش های رسمی کسب کرده است.”

طراح داخلی مستلزم آن است که تاکید بر برنامه ریزی، طراحی کاربردی و استفاده موثر از فضا که در این حرفه وجود دارد، در مقایسه با تزئین فضای داخلی بیشتر باشد.طراح داخلی می تواند پروژه هایی که شامل تنظیم فاصله های طرح اولیه را در داخل یک ساختمان و همچنین پروژه هایی که نیاز به درک درستی از مسائل فنی مانند آکوستیک، نور، دما، و غیره دارند را انجام دهد.

اگرچه یک طراح داخلی ممکن است لایه ای از فضا را بسازد، وی ممکن نیست فضارا بدون داشتن تصویب یک معمار بسازد. به همین دلیل است که بسیاری از طراحان داخلی تمام تحصیلات خود را برای یک معمار خوب شدن می گذرانند.طراح داخلی ممکن است مایل به تخصصهایی از انواع طراحی داخلی برای توسعه دانش فنی خاص به آن منطقه باشد.

این گروه تاکنون با در اختیار داشتن متخصصین و مهندسین جوان خود در زمینه معماری و دکواسیون داخلی پروژه های بزرگ بسیاری را در این زمینه اجرا و به اتمام رسانده است.

از جمله این پروژه ها می توان به :

  • طراحی مجتمع فرهنگی – تفریحی – آموزشی شهربانو- منطقه 18 شهر تهران ( در دست احداث)
  • طراحی دکوراسیون داخلی واحد مسکونی واقع در شهرک شهید محلاتی
  • طراحی دکوراسیون داخلی واحد مسکونی واقع در جنت آباد شمالی
  • طراحی دکوراسیون داخلی واحد مسکونی واقع در محله افسریه
  • طراحی دکوراسیون داخلی مجموعه واحد های مسکونی واقع در خیابان شیاثی ارانی (اتابک)
  • طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه دکتر شریفی واقع در خیابان فردوس
  • طراحی دکوراسیون داخلی صرافی صابونچی واقع در خیابان سعادت آباد
  • طراحی دکوراسیون داخلی گالری طلافروشی واقع در بازار بزرگ تهران ( پاساژ اردیبهشت)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *